TDK Corporation FA26X7R2E104KNU00
FA26X7R2E104KNU00
Part No.:
FA26X7R2E104KNU00
Datasheet:
FA26X7R2E104KNU00.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 250V X7R RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
250V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.217 L x 0.138 W (5.50mm x 3.50mm)
Height-Seated(Max):
0.236 (6.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)