TDK Corporation FA28C0G2A471JNU06
FA28C0G2A471JNU06
Part No.:
FA28C0G2A471JNU06
Datasheet:
FA28C0G2A471JNU06.pdf
Description:
CAP CER 470PF 100V C0G RADIAL
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
100V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.157 L x 0.098 W (4.00mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
0.217 (5.50mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)