TDK Corporation FA28C0G2A682JRU06
FA28C0G2A682JRU06
Part No.:
FA28C0G2A682JRU06
Datasheet:
FA28C0G2A682JRU06.pdf
Description:
CAP CER 6.8NF 100V C0G/NP0 RAD
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
100V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.157 L x 0.098 W (4.00mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
0.217 (5.50mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)