TDK Corporation FA28NP02A101JNU06
FA28NP02A101JNU06
Part No.:
FA28NP02A101JNU06
Datasheet:
FA28NP02A101JNU06.pdf
Description:
CAP CER 100PF 100V NP0 RADIAL
Packaging:
Cut Tape (CT),Tape & Box (TB)
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Size/Dimension:
0.157 L x 0.098 W (4.00mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
0.217 (5.50mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)