Qualtek FDA2-17251QBHT4D
FDA2-17251QBHT4D
Part No.:
FDA2-17251QBHT4D
Manufacturer:
Qualtek
Category:
AC Fans
Package:
Datasheet:
ShinYuaFDA2-17251QBHT4D.pdf
Description:
FAN AXIAL 172X51MM 230VAC TERM
Packaging:
Bulk
Series:
HPLC, FDA2-17251
ProductStatus:
Active
Voltage-Rated:
230VAC
Size/Dimension:
Rectangular/Rounded - 172mm L x 151mm H
Width:
51.00mm
AirFlow:
250.0 CFM (7.00m³/min)
StaticPressure:
0.610 in H2O (151.9 Pa)
BearingType:
Ball
FanType:
Tubeaxial
Features:
Noise:
59.0dB(A)
Power(Watts):
27.00W
RPM:
3100 RPM
Termination:
2 Terminals
IngressProtection:
IP56M - Dust Protected, Water Resistant
OperatingTemperature:
-4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)