Qualtek FDA2-R17251QBKT4F
FDA2-R17251QBKT4F
Part No.:
FDA2-R17251QBKT4F
Datasheet:
FDA2-R17251QBKT4F.pdf
Description:
FAN AXIAL 172X51MM 230VAC TERM
Series:
HPLC, FDA2-R17251
Voltage-Rated:
230VAC
Size/Dimension:
Round - 172mm Dia
Width:
51.00mm
AirFlow:
270.0 CFM (7.56m³/min)
StaticPressure:
0.787 in H2O (196.0 Pa)
Noise:
61.0dB(A)
Power(Watts):
26.00W
RPM:
3300 RPM
IngressProtection:
IP54 - Dust Protected, Water Resistant
OperatingTemperature:
-4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)