TE Connectivity Raychem Cable Protection FLDWC0311-18-6
FLDWC0311-18-6
Part No.:
FLDWC0311-18-6
Datasheet:
ShinYuaFLDWC0311-18-6.pdf
Description:
HOOK-UP DL STRND 18AWG BLUE 1'
WireGauge:
18 AWG
ConductorStrand:
19/30
Jacket(Insulation)Diameter:
0.073 (1.85mm)
Jacket(Insulation)Thickness:
0.004 (0.09mm)
Voltage:
600V
OperatingTemperature:
-45°C ~ 125°C