TE Connectivity Raychem Cable Protection FLDWC0311-20-0CS3149
FLDWC0311-20-0CS3149
Part No.:
FLDWC0311-20-0CS3149
Datasheet:
ShinYuaFLDWC0311-20-0CS3149.pdf
Description:
HOOK-UP DL STRND 20AWG BLACK 1'
WireGauge:
20 AWG
ConductorStrand:
19/32
Jacket(Insulation)Diameter:
0.062 (1.57mm)
Jacket(Insulation)Thickness:
0.004 (0.09mm)
Voltage:
600V
OperatingTemperature:
-45°C ~ 125°C