TE Connectivity Raychem Cable Protection FLDWC0311-22-0
FLDWC0311-22-0
Part No.:
FLDWC0311-22-0
Datasheet:
ShinYuaFLDWC0311-22-0.pdf
Description:
HOOK-UP DL STRND 22AWG BLACK 1'
WireGauge:
22 AWG
ConductorStrand:
19/34
Jacket(Insulation)Diameter:
0.054 (1.37mm)
Jacket(Insulation)Thickness:
0.004 (0.09mm)
Voltage:
600V
OperatingTemperature:
-45°C ~ 125°C