Schaffner EMC Inc. FN2010-20-07
FN2010-20-07
Part No.:
FN2010-20-07
Datasheet:
ShinYuaFN2010-20-07.pdf
Description:
LINE FILTER 250VAC 20A CHASS MNT
Packaging:
Box
Series:
FN 2010
Configuration:
Single Stage
Voltage-RatedDC:
Voltage-RatedAC:
250V
Current:
20 A
Frequency-Operating:
DC ~ 400Hz
Applications:
General Purpose
ApprovalAgency:
CSA, ENEC, UR
OperatingTemperature:
-25°C ~ 100°C