Schaffner EMC Inc. FN2030A-10-06
FN2030A-10-06
Part No.:
FN2030A-10-06
Datasheet:
ShinYuaFN2030A-10-06.pdf
Description:
LINE FILTER 250VAC 10A CHASS MNT
Packaging:
Tray
Series:
FN 2030
Configuration:
Single Stage
Voltage-RatedDC:
Voltage-RatedAC:
250V
Current:
10 A
Frequency-Operating:
DC ~ 400Hz
Applications:
Safety
ApprovalAgency:
CSA, ENEC, UR
OperatingTemperature:
-25°C ~ 100°C