Schaffner EMC Inc. FN2030A-20-06
FN2030A-20-06
Part No.:
FN2030A-20-06
Manufacturer:
Schaffner EMC Inc.
Category:
Power Line Filter Modules
Package:
Datasheet:
ShinYuaFN2030A-20-06.pdf
Description:
LINE FILTER 250VAC 20A CHASS MNT
Packaging:
Tray
Series:
FN 2030
ProductStatus:
Active
FilterType:
Single Phase
Configuration:
Single Stage
Voltage-RatedDC:
Voltage-RatedAC:
250V
Voltage-RatedAC(PhasetoGround/Neutral):
Voltage-RatedAC(PhasetoPhase):
Current:
20 A
Frequency-Operating:
DC ~ 400Hz
Applications:
Safety
ApprovalAgency:
CSA, ENEC, UR
OperatingTemperature:
-25°C ~ 100°C