Schaffner EMC Inc. FN2060-20-08
FN2060-20-08
Part No.:
FN2060-20-08
Datasheet:
ShinYuaFN2060-20-08.pdf
Description:
LINE FILTER 250VAC 20A CHASS MNT
Packaging:
Tray
Series:
FN 2060
Configuration:
Two Stage
Voltage-RatedDC:
Voltage-RatedAC:
250V
Current:
20 A
Frequency-Operating:
DC ~ 400Hz
Applications:
General Purpose
ApprovalAgency:
CE, CSA, ENEC, UR
OperatingTemperature:
-25°C ~ 100°C