Schaffner EMC Inc. FN2070-12-06
FN2070-12-06
Part No.:
FN2070-12-06
Datasheet:
ShinYuaFN2070-12-06.pdf
Description:
LINE FILTER 110/250VAC 12A CHASS
Packaging:
Tray
Series:
FN 2070
Configuration:
Two Stage
Voltage-RatedDC:
Voltage-RatedAC:
110V, 250V
Current:
12 A
Frequency-Operating:
DC ~ 400Hz
Applications:
General Purpose
ApprovalAgency:
CSA, ENEC, UR
OperatingTemperature:
-25°C ~ 100°C