Schaffner EMC Inc. FN2090A-16-06
FN2090A-16-06
Part No.:
FN2090A-16-06
Datasheet:
ShinYuaFN2090A-16-06.pdf
Description:
LINE FILTER 110/250VAC 16A CHASS
Packaging:
Tray
Series:
FN 2090
Configuration:
Two Stage
Voltage-RatedDC:
Voltage-RatedAC:
110V, 250V
Current:
16 A
Frequency-Operating:
DC ~ 400Hz
Applications:
Safety
ApprovalAgency:
CE, CSA, ENEC, UR
OperatingTemperature:
-20°C ~ 100°C