Schaffner EMC Inc. FN2410-32-33
FN2410-32-33
Part No.:
FN2410-32-33
Datasheet:
ShinYuaFN2410-32-33.pdf
Description:
LINE FILTER 250VAC 32A CHASS MNT
Packaging:
Tray
Series:
FN 2410
Configuration:
Single Stage
Voltage-RatedDC:
Voltage-RatedAC:
250V
Current:
32 A
Frequency-Operating:
DC ~ 400Hz
Applications:
General Purpose
ApprovalAgency:
CSA, ENEC, UR
OperatingTemperature:
-25°C ~ 100°C