Schaffner EMC Inc. FN9263S-10-06
FN9263S-10-06
Part No.:
FN9263S-10-06
Datasheet:
ShinYuaFN9263S-10-06.pdf
Description:
PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL
Packaging:
Tray
Series:
FN 9263
ProductStatus:
Not For New Designs
ConnectorType:
Receptacle, Male Blades - Module
FilterType:
Filtered (EMI, RFI) - Commercial
CurrentRating-Filter:
10A
SwitchFeatures:
Switch On-Off
CurrentRating-CircuitBreaker:
AccomodatesaFuse:
No
MountingType:
Panel Mount, Snap-In
Termination:
Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
PanelCutoutDimensions:
Rectangular - 29.00mm x 32.60mm
PanelThickness:
0.024 ~ 0.059 (0.60mm ~ 1.50mm)