Schaffner EMC Inc. FN9289B-6-100
FN9289B-6-100
Part No.:
FN9289B-6-100
Datasheet:
ShinYuaFN9289B-6-100.pdf
Description:
PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL
Packaging:
Bulk
Series:
FN 9280
ProductStatus:
Active
ConnectorType:
Receptacle, Male Blades - Module
FilterType:
Filtered (EMI, RFI) - Commercial, Medical
CurrentRating-Filter:
6A
SwitchFeatures:
Switch On-Off
CurrentRating-CircuitBreaker:
AccomodatesaFuse:
Yes (Fuse Not Included)
MountingType:
Panel Mount, Snap-In
Termination:
Spring-Cage
Features:
FuseHolderDrawer:
Fuse Holder, Twin Fused
PanelCutoutDimensions:
Rectangular - 28.80mm x 47.10mm
PanelThickness:
0.039 ~ 0.098 (1.00mm ~ 2.50mm)