Panduit Corp FSF83-12-C
FSF83-12-C
Part No.:
FSF83-12-C
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Terminal Blocks - Accessories - Wire Ferrules
Package:
Datasheet:
ShinYuaFSF83-12-C.pdf
Description:
CONN FERRULE DIN 8AWG BROWN
Packaging:
Bulk
Series:
Pan-Term®
ProductStatus:
Obsolete
Type:
Single Wire
Insulation:
Insulated
Style:
DIN
Size:
8 AWG (10.00mm²)
Length-Overall:
21.00mm
Length-Pin:
12.00mm