Cosel USA, Inc. FTB-100-324-HS
FTB-100-324-HS
Part No.:
FTB-100-324-HS
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Category:
Power Line Filter Modules
Package:
Datasheet:
ShinYuaFTB-100-324-HS.pdf
Description:
LINE FILTER 500VAC 100A CHASSIS
Packaging:
Box
Series:
FTB
ProductStatus:
Active
FilterType:
Three Phase (Wye)
Configuration:
Two Stage
Voltage-RatedDC:
Voltage-RatedAC:
500V
Voltage-RatedAC(PhasetoGround/Neutral):
Voltage-RatedAC(PhasetoPhase):
Current:
100 A
Frequency-Operating:
50/60Hz
Applications:
General Purpose
ApprovalAgency:
cURus, VDE
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C