Renesas Electronics America Inc FXO-PC535R-150M
FXO-PC535R-150M
Part No.:
FXO-PC535R-150M
Manufacturer:
Renesas Electronics America Inc
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
ShinYuaFXO-PC535R-150M.pdf
Description:
XTAL OSC XO 150.0000MHZ LVPECL
  • Related Categories
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Tube
Series:
XPRESSO™ FXO-PC53
ProductStatus:
Obsolete
BaseResonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
150 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVPECL
Voltage-Supply:
3.3V
FrequencyStability:
±50ppm
AbsolutePullRange(APR):
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
SpreadSpectrumBandwidth:
Current-Supply(Max):
120mA
Ratings:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.203 L x 0.132 W (5.15mm x 3.35mm)