Murata Electronics GA342QR7GD221KW01L
GA342QR7GD221KW01L
Part No.:
GA342QR7GD221KW01L
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1808 (4520 Metric)
Datasheet:
ShinYuaGA342QR7GD221KW01L.pdf
Description:
CAP CER 220PF 250VAC X7R 1808
  • Related Categories
Package/Case:
1808 (4520 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
GA3
ProductStatus:
Active
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
250VAC
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Y3
Applications:
Safety
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.059 (1.50mm)