Murata Electronics GA355QR7GF222KW01L
GA355QR7GF222KW01L
Part No.:
GA355QR7GF222KW01L
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
2220 (5750 Metric)
Datasheet:
ShinYuaGA355QR7GF222KW01L.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 250VAC X7R 2220
  • Related Categories
Package/Case:
2220 (5750 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
GA3
ProductStatus:
Active
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
250VAC
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
X1, Y2
Applications:
Safety
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.224 L x 0.197 W (5.70mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.059 (1.50mm)