Murata Electronics GCD21BR72A103KA01L
GCD21BR72A103KA01L
Part No.:
GCD21BR72A103KA01L
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ShinYuaGCD21BR72A103KA01L.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 100V X7R 0805
  • Related Categories
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
GCD
ProductStatus:
Not For New Designs
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Open Mode
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.049 (1.25mm)