Murata Electronics GCJ32QR72E683KXJ1L
GCJ32QR72E683KXJ1L
Part No.:
GCJ32QR72E683KXJ1L
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
ShinYuaGCJ32QR72E683KXJ1L.pdf
Description:
CAP CER 0.068UF 250V X7R 1210
  • Related Categories
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
GCJ
ProductStatus:
Active
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
250V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.059 (1.50mm)