Murata Electronics GCM1885C1H470JA16J
GCM1885C1H470JA16J
Part No.:
GCM1885C1H470JA16J
Datasheet:
ShinYuaGCM1885C1H470JA16J.pdf
Description:
CAP CER 47PF 50V C0G/NP0 0603
Capacitance:
47 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.035 (0.90mm)