Murata Electronics GCM1885C1H9R1DA16D
GCM1885C1H9R1DA16D
Part No.:
GCM1885C1H9R1DA16D
Datasheet:
ShinYuaGCM1885C1H9R1DA16D.pdf
Description:
CAP CER 9.1PF 50V C0G/NP0 0603
Capacitance:
9.1 pF
Tolerance:
±0.5pF
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.035 (0.90mm)