Murata Electronics GCM1885C2A240JA16D
GCM1885C2A240JA16D
Part No.:
GCM1885C2A240JA16D
Datasheet:
ShinYuaGCM1885C2A240JA16D.pdf
Description:
CAP CER 24PF 100V C0G/NP0 0603
ProductStatus:
Active
Capacitance:
24 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.035 (0.90mm)