Murata Electronics GCM1885G1H101JA16D
GCM1885G1H101JA16D
Part No.:
GCM1885G1H101JA16D
Datasheet:
ShinYuaGCM1885G1H101JA16D.pdf
Description:
CAP CER 100PF 50V X8G 0603
ProductStatus:
Not For New Designs
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
X8G
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.035 (0.90mm)