Murata Electronics GCM188L81H471KA03D
GCM188L81H471KA03D
Part No.:
GCM188L81H471KA03D
Datasheet:
ShinYuaGCM188L81H471KA03D.pdf
Description:
CAP CER 470PF 50V X8L 0603
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
X8L
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.035 (0.90mm)