Murata Electronics GCM188R71E332KA37D
GCM188R71E332KA37D
Part No.:
GCM188R71E332KA37D
Datasheet:
ShinYuaGCM188R71E332KA37D.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 25V X7R 0603
ProductStatus:
Not For New Designs
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
25V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.035 (0.90mm)