Murata Electronics GCM188R71H273KA55D
GCM188R71H273KA55D
Part No.:
GCM188R71H273KA55D
Datasheet:
ShinYuaGCM188R71H273KA55D.pdf
Description:
CAP CER 0.027UF 50V X7R 0603
Capacitance:
0.027 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.035 (0.90mm)