Murata Electronics GCM188R71H333JA55D
GCM188R71H333JA55D
Part No.:
GCM188R71H333JA55D
Datasheet:
ShinYuaGCM188R71H333JA55D.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 50V X7R 0603
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.035 (0.90mm)