Murata Electronics GCM188R71H563KA57D
GCM188R71H563KA57D
Part No.:
GCM188R71H563KA57D
Datasheet:
ShinYuaGCM188R71H563KA57D.pdf
Description:
CAP CER 0.056UF 50V X7R 0603
Packaging:
Tape & Reel (TR)
ProductStatus:
Not For New Designs
Capacitance:
0.056 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.035 (0.90mm)