Murata Electronics GCM188R91H473KA37D
GCM188R91H473KA37D
Part No.:
GCM188R91H473KA37D
Datasheet:
ShinYuaGCM188R91H473KA37D.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 50V X8R 0603
ProductStatus:
Active
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
X8R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.035 (0.90mm)