Murata Electronics GCM2165C1H272JA16D
GCM2165C1H272JA16D
Part No.:
GCM2165C1H272JA16D
Datasheet:
ShinYuaGCM2165C1H272JA16D.pdf
Description:
CAP CER 2700PF 50V C0G/NP0 0805
Capacitance:
2700 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.028 (0.70mm)