Murata Electronics GCM216R71H222KA37D
GCM216R71H222KA37D
Part No.:
GCM216R71H222KA37D
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ShinYuaGCM216R71H222KA37D.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 50V X7R 0805
  • Related Categories
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
ProductStatus:
Not For New Designs
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.028 (0.70mm)