Murata Electronics GCM21BR71H154KA37L
GCM21BR71H154KA37L
Part No.:
GCM21BR71H154KA37L
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ShinYuaGCM21BR71H154KA37L.pdf
Description:
CAP CER 0.15UF 50V X7R 0805
  • Related Categories
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
ProductStatus:
Not For New Designs
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.055 (1.40mm)