Murata Electronics GCM21BR71H473KA37K
GCM21BR71H473KA37K
Part No.:
GCM21BR71H473KA37K
Datasheet:
ShinYuaGCM21BR71H473KA37K.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0805
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.055 (1.40mm)