Murata Electronics GCM31A7U2J151JX01D
GCM31A7U2J151JX01D
Part No.:
GCM31A7U2J151JX01D
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ShinYuaGCM31A7U2J151JX01D.pdf
Description:
CAP CER 150PF 630V U2J 1206
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
ProductStatus:
Active
Capacitance:
150 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
630V
TemperatureCoefficient:
U2J
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.039 (1.00mm)