Murata Electronics GCM31MR71E335KA57L
GCM31MR71E335KA57L
Part No.:
GCM31MR71E335KA57L
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ShinYuaGCM31MR71E335KA57L.pdf
Description:
CAP CER 3.3UF 25V X7R 1206
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
ProductStatus:
Not For New Designs
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
25V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.049 (1.25mm)