Murata Electronics GCM32DC72A475KE02L
GCM32DC72A475KE02L
Part No.:
GCM32DC72A475KE02L
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
ShinYuaGCM32DC72A475KE02L.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 100V X7S 1210
  • Related Categories
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
ProductStatus:
Active
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
X7S
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.087 (2.20mm)