Sullins Connector Solutions GEC49DREN-S93
GEC49DREN-S93
Part No.:
GEC49DREN-S93
Manufacturer:
Sullins Connector Solutions
Category:
Terminals - Ring Connectors
Package:
Datasheet:
ShinYuaGEC49DREN-S93.pdf
Description:
CONN EDGE DUAL FMALE 98POS 0.100
Packaging:
Tray
Series:
RoHS:
RoHS
Color:
Black
Features:
0.100" (2.54mm)
Thickness:
Female
Insulation:
Wire Gauge:
Dual
Part Status:
Non Specified - Dual Edge
Termination:
Active
Mounting Type:
Solder Eyelet(s)
Stud/Tab Size:
Full Bellows
Terminal Type:
Free Hanging (In-Line)
Contact Finish:
0.093" (2.36mm)