Murata Electronics GJM0335C1ER68WB01D
GJM0335C1ER68WB01D
Part No.:
GJM0335C1ER68WB01D
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
ShinYuaGJM0335C1ER68WB01D.pdf
Description:
CAP CER 0.68PF 25V C0G/NP0 0201
  • Related Categories
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
GJM
ProductStatus:
Active
Capacitance:
0.68 pF
Tolerance:
±0.05pF
Voltage-Rated:
25V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Q, Low Loss
Ratings:
Applications:
RF, Microwave, High Frequency
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.013 (0.33mm)