CTS-Frequency Controls GL180F33IDT
GL180F33IDT
Part No.:
GL180F33IDT
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Category:
Crystals
Package:
HC-49/US
Datasheet:
ShinYuaGL180F33IDT.pdf
Description:
CRYSTAL 18.0000MHZ 18PF SMD
  • Related Categories
Package/Case:
HC-49/US
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ATSSMGL
ProductStatus:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
18 MHz
FrequencyStability:
±30ppm
FrequencyTolerance:
±30ppm
LoadCapacitance:
18pF
ESR(EquivalentSeriesResistance):
40 Ohms
OperatingMode:
Fundamental
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.461 L x 0.197 W (11.70mm x 5.00mm)