CAL-CHIP ELECTRONICS, INC. GMC43CG104F50NT
GMC43CG104F50NT
Part No.:
GMC43CG104F50NT
Manufacturer:
CAL-CHIP ELECTRONICS, INC.
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
ShinYuaGMC43CG104F50NT.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 50V C0G/NP0 1812
  • Related Categories
Package/Case:
1812 (4532 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
GMC
ProductStatus:
Active
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±1%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.087 (2.20mm)