Taiyo Yuden GMK316BJ475MLHT
GMK316BJ475MLHT
Part No.:
GMK316BJ475MLHT
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ShinYuaGMK316BJ475MLHT.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 35V X5R 1206
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
35V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C
Features:
Ultra Low ESR
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, SMPS Filtering
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.071 (1.80mm)