Taiyo Yuden GMK325BJ225MN-T
GMK325BJ225MN-T
Part No.:
GMK325BJ225MN-T
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
ShinYuaGMK325BJ225MN-T.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 35V X5R 1210
  • Related Categories
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
35V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C
Applications:
SMPS Filtering
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.083 (2.10mm)