TE Connectivity Laird GPSD9023P
GPSD9023P
Part No.:
GPSD9023P
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
ShinYuaGPSD9023P.pdf
Description:
RF ANT 915MHZ/1.575GHZ MOD 1.25
Packaging:
Bulk
Series:
Phantom®
ProductStatus:
Obsolete
RFFamily/Standard:
Navigation
FrequencyGroup:
UHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency(Center/Band):
915MHz, 1.575GHz
FrequencyRange:
902MHz ~ 928MHz, 1.573GHz ~ 1.5787GHz
AntennaType:
Module
NumberofBands:
2
VSWR:
2
ReturnLoss:
Gain:
3dB, 26dBi
Power-Max:
Features:
Termination:
TNC Male (1), SMB Female (1)
IngressProtection:
MountingType:
Panel Mount
Height(Max):
1.250 (31.75mm)