TE Connectivity Laird GPST821/18503A
GPST821/18503A
Part No.:
GPST821/18503A
Datasheet:
ShinYuaGPST821/18503A.pdf
Description:
RF ANT 860MHZ/1.575GHZ DOME PAN
ProductStatus:
Active
RFFamily/Standard:
Cellular, Navigation
FrequencyGroup:
UHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency(Center/Band):
860MHz, 1.575GHz, 1.9GHz
FrequencyRange:
824MHz ~ 896MHz, 1.573GHz ~ 1.578GHz, 1.85GHz ~ 1.99GHz
AntennaType:
Dome
NumberofBands:
3
VSWR:
2
ReturnLoss:
Gain:
3dB, 27dB
Power-Max:
Features:
Termination:
IngressProtection:
MountingType:
Panel Mount
Height(Max):
1.250 (31.75mm)